Spoiwa do łatwego lutowania aluminium i jego stopów.

AlumiPro - Informacje podstawowe

Jeśli masz wątpliwości co do skuteczności naszych spoiw oglądnij proszę  przedstawione niżej filmy

Lutowanie aluminium

Spawanie aluminium nigdy nie było tak dostępne, tanie i łatwe jak obecnie, dzięki produkowanemu w USA stopowi Alumi Pro.


Spawanie i lutowanie aluminium bywa niezbędne w warsztatach różnej branży, najczęściej motoryzacyjnych. Jak powszechnie wiadomo jest to czynność kłopotliwa i kosztowna. Być tak wcale jednak nie musi -obecnie dzięki nowej, nieskomplikowanej metodzie opracowanej w USA dla wojska i specjalnemu stopowi ALUMI PRO, można to robić łatwo i niekosztownie w każdym warsztacie (nawet amatorsko !)

Metoda nie wymaga inwestycyjnych nakładów, żadnego specjalistycznego i drogiego sprzętu ani dodatków (wytrawiacze, argon); wystarcza pospolity palnik na PROPAN-BUTAN (do nagrzewania elementu) i w/w stop ALUMI PRO, -on stanowi podstawę. Produkowany jest w USA, wg wojskowej normy (Military Specification # Mil - R4208) i od pewnego czasu dostępny również na rynku cywilnym.


Dostępność metody, niskie koszty i wyjątkowe cechy popularyzują ją na świecie. Nic dziwnego -przełamuje barierę technologiczną w większości warsztatów; samochodowych, ślusarskich, elektromechanicznych, mechaniki precyzyjnej, szlifiersko - spawalniczych, chłodnictwa / klimatyzacji, modelarskich, narzędziowniach itp. Ma ona liczne zastosowania -jest alternatywą do spawania argonowego, ale i jego wydatnym uzupełnieniem, bo otwiera dodatkowe -zupełnie nowe możliwości. Urealnia, niewykonywalne do tej pory, naprawy np. pracę z Cynkalem (ZNAL) i innymi stopami Alu, umożliwia wyśmienite doróbki/nadlewy. Likwiduje dotychczasową lukę w dziedzinie łączenia, regeneracji, odbudowy elementów aluminiowych. Stop ALUMI PRO jest prawdziwym naprawczo-regeneracyjnym medium dla różnego typu części samochodowych, motocyklowych itp. tam ALUMINIUM stosuje się powszechnie.

Ogólne informacje dotyczące spoiwa i sposobu jego zastosowania

Sam materiał ALUMI PRO jest stosunkowo tani i wydajny. Nie bez znaczenia jest ekologiczność technologii (nie występują tu trujące opary metali, nie stosuje się żadnych topników czyli trujących fluorków (jak to ma miejsce przy starych metodach)- nie ma więc nawet konieczności wentylacji miejsca pracy, jest ona nad wyraz bezpieczna przy zachowaniu podstawowych zasad zdrowego rozsądku.

WIELKĄ ZALETĄ ALUMI PRO jest łatwość dorabiania różnego typu detali do elementów -odpowiednia forma np. ramka ze stali bądź miedzi (spoiwo nie łączy się z tymi metalami), właściwie dostawiona do miejsca ubytku (całość na płycie stalowej lub ceramicznej) umożliwi "dotopienie" spoiwa o potrzebnym kształcie lub grubości.

Spoiwo ALUMI PRO miesza się w każdej proporcji z cyną, można wykorzystać to tam gdzie konieczna jest szczelność: chłodnice, klimatyzacje -do spoiny przed jej zastygnięciem dodajemy cynę.

Cecha ta ułatwia połączenie aluminium z innymi metalami, otwierają się dzięki temu całkiem niespotykane możliwości połączeń kombinowanych jak: aluminium + miedź, mosiądz, stal.

LEPRO

Chróstnik 12a

59-311 Lubin

606 342 169, 696745102

Kleje dla przemysłu,  dozowniki do mas smarów i klejów, urządzenia do spawania tworzyw, spoiwa do tworzyw sztucznych, luty i spoiwa do aluminium

Warto zobaczyć kontaktowy

HYSOFIX 812

Jest jedno komponentowym elastomerem, na bazie MS polimeru, polimeryzującym pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu i klejonych materiałach.

Hysofix 812 jest używany do uszczelniania łączeń

w produkcji izoterm i kontenerów, płyt warstwowych,

wentylatorów, klimatyzatorów, stosowany również

w stoczniach jachtowych oraz w budownictwie do klejenia

wewnętrznych i zewnętrznych elementów wykończeniowych.

Łączy ze sobą takie materiały jak PVC, szkło, aluminium, metal, drewno, poliester, beton bez użycia primera.